Keturis vaikus auginančiai mamai grąžino šilumą ir viltį naujam gyvenimui

„Be jūsų gerumo ir dovanos nebūčiau galėjusi grįžti į tėviškę, neįstengčiau pradėti naujo gyvenimo. Net sunku patikėti, kad šis stebuklas atsitiko man“, – sako keturių vaikų mama Rima. Moteris jau kelerius metus svajojo grįžti į gimtinę Šakių rajone, tačiau negalėjo gyventi name dėl neveikiančio pečiaus. Dabar viskas pasikeitė – norvegiškų krosnelių gamintoją atstovaujanti bendrovė Rimai padovanojo naują krosnelę „Jotul“. Naujuosius metus šeima sutiks šiltai, savo namuose.

Vienoje Šakių rajono gyvenvietėje diena prasidėjo neįprastai – darbo rūbais apsivilkę vyrai skubėjo į Rimos namus, kur laukė daug darbo: reikėjo kuo greičiau įrengti krosnelę, kad šeima galėtų dar iki Naujųjų metų persikelti į tėviškės namus. Krosnelę Rimai padovanojo ir įrengė norvegiškų ugniakurų gamintoją „Jotul“ atstovaujanti bendrovė „Tolvita“ ir partneris UAB „Foleta“.
Tik pradėję darbus meistrai susidūrė su staigmena – išmušus skylę dūmtraukyje iš kamino driokstelėjo suodžių kamuolys. „Foletos“ meistrai prisipažino, kad per keliolikos metų praktiką visiškai suodžiais užkimštą kaminą matė pirmą kartą. Matyt, dėl šios priežasties prieš kelerius metus namuose vos neįvyko nelaimė – buvo kilęs gaisras.
Kelias valandas vyrai valė dūmtraukį, kibirais nešė suodžius, tačiau iš paišinų veidų nedingo šypsena – darbai sparčiai judėjo ir aiškėjo, kad Rima su šeima greitai galės džiaugtis šiluma savo namuose. Moteris šiuo metu gyvena kitur, bet nebeturi sąlygų ten likti.

Neturėjo sąlygų gyventi

„Ten, kur dabar gyvenu, vyresnieji vaikai net šventėms negali sugrįžti. Sūnus šiemet sukūrė savo šeimą ir pats kabinasi į gyvenimą, dukrelė studijuoja, o du mažiukai auga su manimi. Nuo mažumės vaikams pasakoju, kad mama turi seną namą, kuriame kada nors gyvensime, galėsime visas šventes sutikti, bus gražu ir gera. Aš negeriu, nerūkau, labai myliu vaikus, tik gyvenimas iki šiol nesiklostė. Turėdami savo namus galėsime pradėti naują gyvenimą. Pagal specialybę esu apželdintoja, todėl jau dabar įsivaizduoju, kaip aplinkui žydės gėlės, pasisodinsime daržovių – vaikai labai jas mėgsta“, – ateitį kuria Rima.
Krosnelę „Jotul“ dovanojusios bendrovės pardavimų vadovas ir akcijos sumanytojas Vytautas Misiūnas sako, kad tarpušvenčiu įprasta atostogauti, tačiau šiemet nutarė šią tradiciją sulaužyti: „Norėjome per šventes pasidalinti gėriu ir šiluma. Ieškojome daugiavaikės šeimos, kuriai galėtume padovanoti norvegišką krosnelę „Jotul“. Taip susipažinome su Rima. Vos susitikę supratome, kad pataikėme į teisingas duris. Rima – nuostabi moteris, labai rūpestinga, nuoširdi. Džiaugiamės, kad mūsų dovana ir kolegų triūsas suteikė jai galimybę grįžti į tėviškę ir pradėti naują gyvenimą. Norvegijoje iš ketaus pagaminta „Jotul“ krosnelė jai tarnaus ilgai. Pasirūpinome ir malkomis, vaikams atvežėme šiltų pledukų ir kitų dovanėlių.“
„Jotul“ malkinėms krosnelėms suteikiama ilgiausia garantija rinkoje – 10 metų. Tai viena seniausių ugniakurų gamintojų pasaulyje ir vienintelė Norvegijoje gamina ketaus krosneles bei židinius. Rimos namams V. Misiūnas parinko 8 kilovatų galios krosnelę, kurios užtenka šildyti visus tris kambarius. Šioje „Jotul“ krosnelėje galima kepti duoną ar bulvių plokštainį, ant ugniakuro – pasišildyti maisto ar vandens. Krosnelė gerai išlaiko šilumą, todėl reikės nedaug malkų, jos sudega švariai, išskiria daug šilumos.
Rima į šiltus namus įsikels dar šiemet. Naujieji metai jai taps naujo gyvenimo pradžia.