Pasaulyje pirmaujanti Danijos gamintoja „Fransgård“ kuriasi Lietuvoje

Žemės ūkio, miškininkystės ir kelių sektoriui skirtą techniką gaminanti danų bendrovė „Fransgård“ žengia į Baltijos šalių rinką. Šią įmonę į Lietuvą pakvietė nauja ir naudota technika prekiaujanti Šilutės UAB „Eksporto gama“.

Kaip teigia bendrovės „Eksporto gama“ plėtros vadovas Edgaras Pužas, daugiau nei į 100 pasaulio šalių produkciją eksportuojanti bendrovė „Fransgård“ į Baltijos šalis nežiūrėjo kaip į perspektyvią rinką, tačiau šilutiškiams nuvykus į Daniją, papasakojus apie Lietuvos ūkininkų poreikius ir pareiškus norą bendradarbiauti, jie susidomėjo ir nusprendė pabandyti.

„Miškininkystės ir kelių priežiūros technika aktuali ne tik miškininkams ar kelininkams, ja naudojasi ir stambūs ūkininkai. Jie turi keliukus, kuriuos reikia periodiškai išlygini, nuo jų valyti sniegą. Ūkininkai, kurie turi miškus, juos nuolat retina, prižiūri, o tam įprasta technika ne visada pajėgi. Todėl ieškojome partnerių, kad galėtume išplėsti savo veiklą nuo pievų padargų iki miškų ir kelių priežiūros technikos, – teigia įmonės plėtros vadovas. – Neseniai buvau išbandęs „Fransgård“ techniką Švedijos ūkiuose. Kadangi patiko kokybės ir kainos santykis, nusprendėme susisiekti su įmonės atstovais dėl galimo bendradarbiavimo.“

„Fransgård“ yra viena iš pasaulyje pirmaujančių miškininkystės gervių gamintojų pasaulyje. Įmonė taip pat gamina šieno vartytuvus, grėblius, kombinuotus grėblius, kelių lyginimo greiderius, šienapjoves, šlaitines krūmapjoves, sniego pūstuvus. „Fransgård“ produkcija šiuo metu prekiaujama šešiuose žemynuose, daugiau nei 100 šalių. Daugiausiai produkcijos parduodama Kanadoje, Norvegijoje, Švedijoje, Vokietijoje. Eksportas sudaro 90 % įmonės pajamų.

„Pirmoji „Fransgård“ technika buvo skirta tik miško reikmėms, taigi visos detalės, metalo tvirtumas buvo renkami pagal aukštus miškų priežiūros standartus, kur dirbama ypač didelėmis apkrovomis. Vėliau įmonė pradėjo gaminti žemės ūkiui ir kelių priežiūrai skirtą techniką, kur naudojo tokio pat tvirtumo metalus“, – teigia E. Pužas.

„Eksporto gama“ taip pat yra vienintelis oficialus įgaliotasis gyvulininkystės ūkiams techniką gaminančios bendrovės „Strautmann“ atstovas Lietuvoje. „Eksporto gama“ parduoda naują, naudotą, remontuoja sugedusią techniką, prekiauja atsarginėmis dalimis.